Ofertë!

DYSHEK AJRI ME FLUSKA DHE ME KOMPRESOR PRESIONI

Çmimi origjinal qe: 5.000 L.Çmimi i tanishëm është: 4.500 L.

Një fluks i vazhdueshëm ajri brenda dyshekut mund të shpërndajë presionin dhe nxehtësinë e trupit të pacientit. Në të njëjtën kohë, mund
promovojnë në mënyrë efektive qarkullimin e gjakut, duke e bërë pacientin të ndihet më rehat. Të 130 qelizat e ajrit fryhen dhe shfryhen
në mënyrë alternative, duke relaksuar të gjitha pjesët e trupit.
Sipërfaqja e dyshekut është gjithashtu një material që merr frymë, lëkura e pacientit mund të marrë frymë mirë, duke reduktuar në mënyrë efektive rritjen e baktereve.
Rekomanduar nga mjekët për parandalimin e plagëve dhe ulcerave
Teknologjia alternative e fryrjes dhe shfryrjes
promovon shërimin e plagëve dhe ulcerave
Terapia me valë ciklike ju siguron një gjumë të mirë.

Dizajni i flluskave lejon pikat maksimale të prekjes, duke ofruar një sistem terapie superiore dhe parandalon plagët në shtrat për pacientët në rrezik të zhvillimit të ulçerës nga presioni
Varëse të rregullueshme në pompë e bëjnë atë të përshtatshëm për të gjitha kornizat spitalore
Flluskë jo toksike e klasës mjekësore për pastrim dhe ruajtje të lehtë
Funksionimi ultra i qetë i pompës së ajrit është pa mirëmbajtje
Qelizat e ndërthurura të flluskave shkëmbejnë ajrin çdo 5 minuta
Vendosja e presionit të ndryshueshëm për rehati shtesë të pacientit
Pompa mund të montohet në shtrat me kllapa të integruar
Mbështjellësi përfshin kapakë që mbështillen rreth dyshekut për stabilitet më të mirë

1. Përmasat: 21.5X12.0X8cm në paketim 200cm x 90cm x 7cm i fryrë
2. Pesha: 1.0 kg
3. Tensioni: AC 220/230V/110V
4. Frekuenca: 50Hz/60Hz
5. Fuqia: 10W
6. Gama e presionit: 15-20 kpa (115-150 mmHg)
7. Dalja e ajrit 5.0-5.5L/minutë
8. Koha e ciklit: 10-15 minuta

Dergesa me poste kudo në Shqipëri, Kosovë dhe Maqedoni.

Kategori:

Informacion shtesë

Reviews

Bëhuni i pari që shqyrton “DYSHEK AJRI ME FLUSKA DHE ME KOMPRESOR PRESIONI”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *